MKS Łazowianka Andrex Łazy - strona nieoficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. damian_jd 3

Mateusz Mańdok: Byliśmy lepszą drużyną.

• autor: pklimek, 2017-09-02 22:09

Jak Pan oceni dzisiejszy mecz?

Dwie różne połowy, tak bym powiedział. Pierwsza połowa, może nie fatalna w naszym wykonaniu, ale słaba. Były sytuacje, natomiast bardzo nieskuteczne i przespaliśmy pierwsze dziesięć, piętnaście minut, gdzie rywale zagrali dość ambitnie, na pograniczu faulu, dość ostro, wysokim pressingiem no i wepchnęli w drugiej minucie bramkę. Troszeczkę chciałem usprawiedliwić chłopaków, bo gra na tej sztucznej murawie nie należy do przyjemnych, a drużyna gospodarzy jest do tego przyzwyczajona. Od lat tutaj grają, trenują. Natomiast piłka się tutaj inaczej zachowuje, z jednej strony jestem w stanie usprawiedliwić tych chłopaków, że się rozkręcali z minuty na minutę. Natomiast ta skuteczność, mimo że graliśmy na takim boisku, jednak powinna być lepsza i w pierwszej połowie, straty już powinny być odrobione, a nawet myślę z nawiązką. Natomiast było jak było. W przerwie dokonaliśmy korekty, nie dość, że personalnej to jeszcze ustawienia. Przeszliśmy na grę innym systemem i zdało to egzamin, to był strzał w dziesiątkę. Po piętnastu minutach drugiej połowy zwycięzca mógł być tylko jeden.

O tym braku skuteczności mówił też Pan po ostatnim meczu z Siemianowiczanką, gdzie szukać przyczyny?

Trudno powiedzieć, akurat tak się złożyło. Nie chciałbym tutaj jakiś konkretnych kozłów ofiarnych wskazywać. Akurat pech chce, że trafia to na jednego zawodnika,  Adriana Piżucha.  Mógł być na pewno królem strzelców naszej drużyny, miał co najmniej cztery czy pięć sytuacji stuprocentowych w tych meczach. Natomiast ja wierzę w chłopaków, wierzę w niego, wierzę, że się odblokuje i potem będzie strzelał jak na zawołanie.

Jakby Pan ocenił potencjał naszego zespołu na tle innych drużyn?

Myślę, że początek mieliśmy trudny. Mam na myśli to, że już się krystalizuje czubek tabeli. Przede wszystkim Unia Dąbrowa Górnicza, co nie było żadną tajemnicą. Po wzmocnieniach, po tym jak ten zespół jest budowany, to było pewne, że oni będą głównym faworytem rozgrywek. Natomiast okazuje się, że drużyna Siemianowiczanki będzie gdzieś tam deptała im po piętach. My te drużyny mieliśmy na rozkładzie i z nimi niestety punkty stracili. Także myślę, że na tle tamtych drużyn wypadliśmy średnio. W meczu z Unią Dąbrowa Górnicza zagraliśmy fatalny mecz przede wszystkim w defensywie. Unia obnażyła nasz każdy błąd, stąd taki wynik. Natomiast w meczu z Siemianowiczanką, drużyna była nastawiona przede wszystkim na grę defensywną i z tego się wywiązała. Nie straciliśmy bramki, ale też nie strzeliliśmy. Dlatego mówię, na tle tych mocnych drużyn wypadliśmy średnio, natomiast na tle Zagłębia i przede wszystkim dzisiaj byliśmy lepszą drużyną. Także myślę, że jeszcze dwie, trzy kolejki i będzie można powiedzieć, o co będziemy grać. Natomiast myślę, że unikniemy sytuacji z tamtego sezonu, że będziemy do ostatniego meczu walczyć o utrzymanie. Optymistycznie myślę, że uplasujemy się gdzieś na górze tabeli w tym roku.

A jakby Pan ocenił naszych nowych zawodników? Jest Pan w stanie im już wystawić jakieś oceny?

To są, można powiedzieć, nowi-starzy zawodnicy. Zarówno Wojtek Gałęziok,  jak i Piotrek Wolny to są zawodnicy, z którymi współpracowałem już wiele lat w Strażaku, z Piotrkiem jeszcze w Czarnych Sosnowiec, ale to już odległe czasy, ostatnio w Niwach Brudzowice. Także to są zawodnicy, których znam i wiedziałem, co oni będą prezentować. Dopasowałem tych zawodników do tej drużyny, którą tutaj zastałem w Łazach. Uważałem, że właśnie takich zawodników tutaj brakuje, dlatego myślę, że jesteśmy coraz bardziej kompletną drużyną. Widać, że napastnik Teche to również będzie wzmocnienie, natomiast niestety po pierwszym meczu doznał kontuzji. Ale myślę, że za lada moment wróci już do drużyny. Adrian Maciążek, ambitny chłopak, taki „walczak”, pracuś, takich też trzeba, tym bardziej, teraz gdzie Śląski Związek Piłki Nożnej zrobił ukłon w stosunku do takich drużyn, jaką my mamy. Mam na myśli tutaj liczbę zmian. Tutaj mamy pewnego rodzaju też problem, taki problem bogactwa. Nasza kadra liczy 23 zawodników i mamy wyrównaną kadrę. Czasami jest tak, że przesyt tego wszystkiego może prowadzić wręcz do tego, że zawodnicy się mogą obrażać, że w piątej lidzie nie znajdują się nawet w kadrze meczowej. Natomiast póki co, mamy zgrany kolektyw i właśnie to jest naszą siłą. Jeżeli wypadają jakieś urlopy teraz,  sprawy prywatne czy kontuzje, to mamy po prostu ludzi do gry i ta ławka nie świeci pustkami. Dlatego uważam, że to jest naszą siłą, wyrównana i liczna kadra. Dawid Rewers to chłopak młody, gra na takiej newralgicznej pozycji, na środku obrony, natomiast do tej pory bez zarzutu, dzisiaj wzorowy mecz. Bramkarz, Marcin Kawecki to chłopak, który wiele sezonów grał w czwartej lidze, dlatego na pewno to jest nasze wzmocnienie, także tutaj rywalizacji na bramce wygląda bardzo ciekawie. Wykonaliśmy można powiedzieć transfer „ last minute”.  Wzmocnił nas Marcin Maternik, na razie odbył z nami jeden trening, także ze względu na naszą liczną kadrę, byłoby to nie fair w stosunku do innych chłopaków, więc znalazł się dzisiaj poza kadrą. Ale jest to chłopak, który będzie pukał do pierwszej jedenastki. Pozostali nowi zawodnicy jeszcze mają czas, żeby się pokazać. Także w przyszłość patrzymy optymistycznie.

Paulina Klimek

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

LKS Orzeł Miedary 4:3 KS Cyklon Rogoźnik